Yoga Friends
Zajęcia

Opis zajęć

DISCOVER YOGA (Odkryj Yogę)
Twoje pierwsze, bezpłatne, spotkanie z jogą, poznasz i wykonasz pierwsze pozycje jogi – asany. Odkryjesz, że prowadzona u nas joga jest właściwa dla każdego bez względu na wiek, kondycję i elastyczność i że jest w stanie  poprawić wszystkie te parametry oprócz … wieku (ale tylko metrykalnego!). Nauczyciel jogi w przyjazny sposób wprowadzi Cię w asany oraz zapewni odprężający relaks. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla początkujących, ale dla wszystkich, którzy po przerwie chcieliby wrócić do praktyki i poczuć się pewniej.

Zajęcia DISCOVER YOGA odbywają się w wyznaczoną osobną informacją niedzielę – SĄ DARMOWE !

WSTĘP DO JOGI 
Wstęp do jogi jest dedykowany dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę lub miały już styczność z jogą i chcą odświeżyć jej podstawy.
W trakcie tych zajęć poznasz podstawy budowania asan (pozycji jogi), pranajamy (kontrolowanego oddechu) oraz bezpieczeństwa wykonywania poszczególnych pozycji. Wzmocnisz i zaaktywizujesz swoje ciało, a poprzez wielokrotne powtarzanie asan na kolejnych zajęciach, będziesz wykonywać je z coraz większą łatwością i lekkością.

Zajęcia prowadzi Gosia i Kasia

IYENGAR YOGA

PODSTAWY YOGI , IYENGAR YOGA Praktyka oparta na metodzie twórcy B.K.S. Iyengar. Rozwiniesz wrażliwość na anatomiczną precyzję, odpowiednie ustawienie ciała i działania w asanach.

Zajęcia wyróżniają się indywidualnym podejściem i troską o każdego uczestnika, stosując korektę manualną i wykorzystując odpowiednie pomoce, paski, klocki, koce, krzesła.

Tu poznasz podstawowe pozycje jogi. Nauczyciel pomoże Ci zrozumieć właściwe ustawienie ciała oraz najważniejsze elementy pracy w pozycjach (asanach). Na każdej lekcji poznasz coś nowego i poczujesz pierwsze pozytywne efekty praktyki jogi, postęp w budowaniu siły i elastyczności ciała. Doświadczysz czym jest aktywność w jodze i głęboki, odnawiający relaks.

Grupy prowadzi : Nadia

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY

Kobieta, która troszczy się o swoje zdrowie, zostanie nagrodzona zdrową ciążą i zdrowym dzieckiem.

Podczas ciąży dobre samopoczucie fizyczne i umysłowe jest szalenie istotne, wszystko co robi matka robi z nią dziecko. Każda pozycja ciała, każdy stan psychiczny jest odczuwany przez płód. Zachęcamy do aktywności fizycznej, którą jest praktyka jogi BKS Iyengara. Dla pań w ciąży oznacza to zadbanie o sylwetkę, przygotowanie do porodu. Oznacza przede wszystkim ulgę w prawie wszystkich dolegliwościach wiążących się ze zmianami hormonalnymi oraz wzrostem dziecka w łonie matki.

Praktykę można rozpocząć od II trymestru ciąży. 

Grupę prowadzi Nadia

ANUSARA YOGA
Anusara joga to odłam Hatha jogi, której filozofia jest głęboko zakorzeniona w nie-dualistycznej tantrycznej filozofii Kashmir Shaiwizmu (jedna z głównych szkół filozoficzno-religijnych śiwaizmu, odłamu Hinduizmu). Znajdziemy tutaj połączenie głębokiej nauki duchowości z precyzyjnymi zasadami ustawienia ciała i umysłu. Praktykując i ucząc Anusary, staram się dostrzegać dobro w każdej istocie, w każdej asanie, w każdej ścieżce duchowej, w życiu swoim i życiu innych. Pomagają mi w tym przymioty serca, cnoty, które są tematami każdych zajęć umiejętnie w nie wplecionymi poprzez oddech i odpowiednie instrukcje.
Ćwiczenia asan oparte są na zasadach ustawienia ciała (Universal Principals of Alignment™) tak żeby każdy czuł się bezpiecznie, a jednocześnie mógł wyrazić swoje indywidualne potrzeby, swoją osobowość i kreatywność. Na zajęcia Anusary jogi może przyjść każdy, niezależnie od wieku, umiejętności, poglądów, czy wiary pod warunkiem, że przychodzi tam z odruchu serca, z miłości do siebie i do człowieka na macie obok.
Anusara, w szczególności, ze swoją uważnością na indywidualną anatomię i potrzeby ciała oraz zwracaniu uwagi na szczegóły ułożenia ciała, jak również na jego organiczne odczucia, jest cudowną praktyką dla każdego.
Grupę prowadzi Ania 
 
VINYASA YOGA
Vinyasa Yoga to dynamiczny rodzaj jogi, który w płynny sposób łączy między sobą poszczególne pozycje za pomocą oddechu. Praktyka Vinyasy jest dosyć aktywna i w zależności od intensywności zajęć, może zawierać w sobie element aerobowy. Nie ma tutaj określonej sekwencji, a więc jest dużo miejsca na kreatywność i ogromna różnorodność asan!
W sekwencji Vinyasy na pewno nie zabraknie Powitań Słońca, na których to Vinyasa się opiera.
Ten rodzaj jogi nie tylko wzmacnia i uelastycznia ciało, ale też oczyszcza umysł z niepotrzebnych myśli, relaksuje i odpręża. Vinyasa to poza tym świetny sposób, aby dodać sobie energii i trochę pobawić się na macie.
 
SLOW VINYASA FLOW
to zajęcia, w trakcie których ze zwiększoną uważnością płyniemy w ruchu. W praktyce poszukujemy harmonii w poruszającym się ciele. Slow Flow wnosi do praktyki Vinyasy element czasu, dzięki któremu początkujący uczniowie mają szansę lepiej zapoznać się z asanami.
POWER VINYASA
To bardzo dynamiczne zajęcia dla każdego. Płynne przejścia pomiędzy asanami połączone z ćwiczeniami wzmacniającymi całe ciało, dzięki czemu poczujesz się silniej i mocniej. Po zakończonej sesji poczujesz pełnię energii. Im więcej energii oddasz tym więcej do Ciebie powróci. 
Grupy Vinyasy prowadzą AlionaGosiaKasia, Michalina
 
YIN YOGA
Yin Yoga oddziałuje na tkanki łączne takie, jak ścięgna, kości, stawy oraz powięzi. Tkanki łączne (Yin) w przeciwieństwie do mięśni (tkanki Yang) lubią przede wszystkim delikatny ucisk, który powinien trwać nieco dłużej umożliwiając zrelaksowanie ciała i głębsze otwarcie klatki piersiowej, bioder, miednicy oraz niższych partii kręgosłupa. Dzięki takiej pracy stopniowo rozluźniamy i tonizujemy nasze tkanki łączne, co powoduje ukojenie naszego układu nerwowego.
Yin joga z całą pewnością uczy cierpliwości – skupia się na pasywności i długim trwaniu w pozycjach – często pozostajemy w danej asanie od 3 do 5-7 minut. To praktyka, która regeneruje, uspokaja i relaksuje.
Jest zatem wspaniałym sposobem na wyciszenie umysłu i naukę odpuszczania.
Yin Yoga przeznaczona jest dla wszystkich, zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą, jak i tych już zaawansowanych w praktyce.
 
Grupę prowadzi Aliona
 
JOGA NIDRA

Joga nidra jest rodzajem logicznego zestawu fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą nas do wyciszenie i pełnego poznania siebie .Joga nidra jest rodzajem ćwiczenia polegające na utrzymaniu całkowitej pasywnosci . Podstawowym jej celem jest uzyskania stanu rozluźnienia dobrego samopoczucia i integracji. Stan integracji dla wielu może być ważnym i oczekiwanym etapem w rozwoju indywidualnym. Ufam że stan organicznego doświadczania ciszy uzyskamy w czasie joga nidry, da ci poczucie wewnecznej harmonii, spokoju ducha ,i przepływu pozytywnej energii.

Zajęcia prowadzi Nadia

PIYO - PILATES Mata

PIYO pochodzi od słów PIlates oraz YOga.

Pilates z elementami jogi- zajecia laczace osoby o roznych mozliwosciach i doswiadczeniach ruchowych niezaleznie od wieku czy sprawnosci. System cwiczen wzmacniajacych sile fizyczna, elastycznosc, koordynacje, usprawniajacy nie tylko nasza motoryke lecz rowniez poprawiajacy koncentracje i samopoczucie.Zajęcia dla wszystkich bez wyjątku.

Grupę prowadzi Dorota 

ASHTANGA YOGA

Ashtanga I Seria prowadzona - to zajęcia prowadzone przez nauczyciela, który zapowiada kolejne pozycję z Serii oraz rozlicza vinyasy czyli połączenie ruchu i oddechu. Nauczyciel nadaję rytm praktyki, który jest równy dla wszystkich na sali. Na tych zajęciach możesz poznać pozycje oraz przejścia między pozycjami z I Serii Ashtanga Vinyasa Yogi, poddać się rytmowi i doświadczając obecności w oddechu. Nauczyciel podaje ustne wskazówki do wykonania pozycji oraz daje ręczne korekty pozwalające pogłębić pozycje.

Ashtanga Led 1/2 zajęcia dedykowane są osobom, które poznały już podstawy Ashtanga jogi i wiedzą jak wyglada seria. Na sesji nauczyciel poprowadzi was przez pozycje stojące i siedzące do Navasany oraz pozycje końcowe

Grupy prowadzi - zajęcia zawieszone