Yoga Friends
Nauczyciele

Sonya

Dane kontaktowe


““Yoga is a healer, not a killer” Manju Pattabhi Jois”

Sonya

O mnie

Pochodzę z Bydgoszczy, jestem w połowie Szkotką, ale moim miejscem na ziemi jest Poznań.
Na co dzień pracuję jako prawnik w korporacji.
 

Joga w moim życiu

Praktykuję Ashtanga jogę od 2018 r. Początkowo joga była dla mnie ucieczką od stresującej pracy, jednak szybko stała się sposobem działania i myślenia. Ashtanga joga jest dla mnie spokojem i lekkością, która pomaga mi zachować równowagę między działaniem, a odpoczynkiem. Uczy mnie cierpliwości, samoakceptacji i skupienia. Joga to dla mnie także społeczność, którą wspólnie tworzymy.
 

Kwalifikacje i doświadczenie

Ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga jogi pod okiem Magdaleny Nowaczyk. Cały czas doszkalam się uczestnicząc w kursach i warsztatach z takimi nauczycielami jak Manju Pattabhi Jois, Krystian Mesjasz czy Kasia Dziąćko.
 

Moje zajęcia 

Prowadzę zajęcia Ashtanga jogi, w której asany ułożone są w serie i następują po sobie w niezmienionej kolejności. Moje zajęcia odbywają się w tradycyjnym stylu Mysore. Każdy praktykuje we własnym tempie, w zgodzie ze swoim oddechem i potrzebami danego dnia, a ja udzielam indywidualnych wskazówek i asyst dostosowanych do ucznia. Skupienie na własnej
praktyce i wsłuchiwanie się w swoje ciało podczas zajęć w stylu Mysore pozwala najpełniej realizować ideę Ashtanga jogi jako „medytacji w ruchu”.
Ashtanga joga na poziomie fizycznym umożliwia pracę z elastycznością, siłą, równowagą i oddechem. Natomiast w sferze psychicznej pomaga zbudować skupienie i świadomość ciała.
Zajęcia trwają 90 minut – zaczynają się wspólnym śpiewaniem mantry otwierającej, a kończą samodzielną relaksacją i wspólnym śpiewaniem mantry zamykającej. Zajęcia są odpowiednie zarówno dla całkowicie początkujących, jak i dla najbardziej zaawansowanych osób.
 

Poza jogą

Uwielbiam przyrodę, w tym moją domową kolekcję egzotycznych roślin. Interesuję się
aromaterapią i jej wpływem na praktykę jogi, dlatego na każde zajęcia przygotowuję kompozycję
naturalnych olejków eterycznych.