Yoga Friends
Nauczyciele

Aliona Lubinski

Dane kontaktowe


““Czy joga nas zmienia? Pozostajemy dokładnie tacy sami, oprócz jednej nadzwyczajnej różnicy. Inaczej widzimy i siebie, i świat, ponieważ widzimy siebie jako świat. To samo widzimy, ale teraz zauważany na co patrzymy. To samo słyszymy, ale teraz zauważamy, czego słuchamy. Nasze odczucia, zmysły smaku i dotyku są takie same, ale znacznie intensywniejsze. Ta sama osoba - tylko przebudzona do życia, które codziennie poprzez nas się toczy.” ”

Donna Farhi

Aliona Lubinski

O mnie                    

Jestem Ukrainką i od dziecka moje życie było związane ze sportem. Chodziłam na tańce, przez 8 lat ćwiczyłam gimnastykę, i 5 lat fitness. Prowadziłam personalne zajęcia siłowe i grupowe z aqua fitnessu.

Joga w moim życiu  

FB - Aliona Lubinski YOGA                                   

Swoją podróż z jogą zaczęłam od Ashtanga jogi w 2018 roku po przeprowadzce do Polski. Od tego momentu bezpowrotnie zatraciłam się w praktyce jogi i po jakimś czasie zaczęłam próbować innych jej rodzajów, ostatecznie skupiając się na jodze Vinyasa oraz Yin. W Vinyasa jodze odnajduję siłę i aktywność, a w Yin jodze balans i spokój.

W praktyce jogi coraz bardziej zdumiewa mnie nie tylko aspekt fizyczny, ale również psychologiczny i zdrowotny. Czuję że joga harmonicznie wypełnia moje życie w różnych jego sferach i chciałabym dzielić się tym uczuciem z innymi.

Kwalifikacje i doświadczenie

Ukończyłam kurs nauczycielski RYT200 Vinyasa Yoga w Studio Namaste Yoga z nauczycielami: Ulla Wilczyńska-Kalak, Mateusz Stańczak, Patrycja Gawlińska i Piotr Marcinów. Dodatkowo ukończyłam kurs Yin Yogi z Dominkiem Trznadelem.

Moje zajęcia

Vinyasa Yoga to dynamiczny rodzaj jogi, który w płynny sposób łączy między sobą poszczególne pozycje za pomocą oddechu. Praktyka Vinyasy jest dosyć aktywna i w zależności od intensywności zajęć, może zawierać w sobie element aerobowy. Nie ma tutaj określonej sekwencji, a więc jest dużo miejsca na kreatywność i ogromna różnorodność asan!

Yin Yoga oddziałuje na tkanki łączne takie, jak ścięgna, kości, stawy oraz powięzi. Yin joga z całą pewnością uczy cierpliwości – skupia się na pasywności i długim trwaniu w pozycjach – często pozostajemy w danej asanie od 3 do 5-7 minut. To praktyka, która regeneruje, uspokaja i relaksuje.

Na moich zajęciach odnajdziesz wewnętrzną siłę i moc oddechu, indywidualne podejście do każdej osoby, a także dbałość o technikę ruchu. Jestem na zajęciach dla ciebie aby pokazać, wyjaśnić, i wspierać z każdym kolejnym krokiem na ścieżce jogi.

Poza jogą

Książki i medytacja zaspokajają moje potrzeby intelektualno-duchowe. Uwielbiam spędzać czas blisko natury, czy to podróżując czy też spacerując z moim psem. W kwestii sportu, od czasu do czasu nadal mam ochotę na trening siłowy, a od kilku sezonów uczę się także jeździć na snowboardzie. Bardzo cenię sobie czas spędzany z rodziną :)