Yoga Friends
Nauczyciele

Victoria Markiewicz

Dane kontaktowe

Victoria Markiewicz

O mnie

Pochodzę z niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce, do Poznania przybyłam na studia i od tego czasu zagościła tu na stałe. Zawodowo zajmowałam się marketingiem, jednak na początku roku 2022 przyszedł w moim życiu gorszy czas i postanowiłam napisać „swój scenariusz” jeszcze raz od nowa, a joga pomogła mi w odnalezieniu siebie. Zastanawiałam się, jak to się stało, chciałam wiedzieć coraz więcej o jodze i o tym, jak wpływa na nasz dobrostan. Tak zaczęła kiełkować we mnie myśl o zostaniu nauczycielką. Podeszłam do tego procesu bez oczekiwań, chciałam po prostu oddać się temu procesowi i być w nim całą sobą.

Joga w moim życiu

Jogę praktykuję od niespełna 3 lat, jednak podczas swej jogicznej podróży zrozumiałam, że to nie liczba ma znaczenie, a nasza pasja, zaangażowanie i czyste intencje. Vinyasa urzekła mnie za pierwszym razem – jej płynność ruchu współgrająca z oddechem i nieskończone możliwości flow – od razu wiedziałam, że to praktyka dla mnie i mojej roztańczonej i kreatywnie duszy. Dla równowagi jednak praktykuję także Yin jogę, która stawia przede mną całkiem inne wyzwania niż energetyzująca Vinyasa.

Kwalifikacje i doświadczenie

Ukończyłam kurs nauczycielski Vinyasa Yogi RYT200 certyfikowany przez Yoga Alliance. Miałam przyjemność rozwijać się pod skrzydłami Kasi Kamińskiej, Edyty Styczyńskiej i Ewy Dąbrowskiej, a filozofię jogi zgłębiałam u Marka Łaskawca i jestem przekonana, że to dopiero początek mojego rozwoju jogowego.

Moje zajęcia

Na moich zajęciach pozwolimy sobie na chwilę zatrzymania i skupienia się na sobie w tu i teraz. Pokazuję, że Vinyasa to nie tylko dynamika i wzmocnienie, ale też uważność, równowaga i ukojenie naszego ciała, jak i umysłu. Joga pozwala nam dostrzec siebie, swoje ciało, swoje emocje bez względu na to, jakie one są, to akceptacja chwili obecnej i tym chcę się dzielić na macie. Moja wrażliwa dusza najbardziej odnajduje się prowadząc dla Was Slow Flow, Yin Yang i Mindful Vinyase.

Poza jogą

Poza jogą oddaje się swoim pasjom. Jestem multipasjonatką i kocham doświadczać. W praktyce oznacza to, że mam wiele zainteresowań, a ta lista się tylko powiększa z wiekiem. Jestem artystyczną duszą – tworzę własnoręcznie ceramikę, uwielbiam grafikę komputerową, a od czasu do czasu zdarza mi się „machnąć” jakiś kolaż bądź coś namalować, od lat nastoletnich kocham uwieczniać momenty poprzez fotografię i wideo – generalnie wszystko, co kreatywne mnie pociąga. Podróżuję po świecie odkąd skończyłam 6 lat, dlatego uważam się za obywatelkę świata – śmieję się, że ciekawość świta płynie mi w żyłach. W wolnym czasie spaceruję, gdzie się da z moim psem, gotuję dla relaksu i czytam książki psychoedukacyjne.