Yoga Friends
Nauczyciele

Kasia Peka

Dane kontaktowe

798574825


“Bóg śpi w kamieniu, oddycha w roślinie, śni w zwierzęciu i budzi się w człowieku.”

[porzekadło starohinduskie]

Kasia Peka

O mnie

Odkąd pamiętam, fascynowało mnie zgłębianie ludzkiej natury. Zawsze najbardziej interesował mnie człowiek z całym wachlarzem swoich szerokich możliwości oraz wielu ograniczeń.  Z tego zrodziła się miłość do literatury i do teatru. Ukończyłam  filologię polską, pracowałam przez kilka lat w teatrze, studiowałam Public Relations oraz arteterapię. Kiedy na mojej drodze poszukiwań pojawiła się joga, uznałam, że jest to moja ścieżka poznania, ale nie planowałam zostać nauczycielem jogi, to potyczyło się jakby trochę poza moim świadomym udziałem.

Joga w moim życiu

Nie wiem skąd zrodził sie pomysł, żeby wybrać się na zajęcia jogi, ale się wybrałam. Już na pierwszych zajęciach odkryłam wiele swoich ograniczeń. Pamiętam zajęcia, na których pierwszy raz było stanie na głowie. Zobaczyłam, jak jedna z kobiet w wieku ok. 60 lat wchodzi do pozycji na środku sali, bez trudu, bez niczyjej pomocy. Byłam pod ogromnym wrażeniem. Dla mnie wtedy stanie na głowie przy ścianie było wielkim wyzwaniem. To było inspirujące, pomyslałam, że skoro ktoś dużo starszy ode mnie to robi, to może i ja dam radę. I pewnego dnia dałam...

Kwalifikacje i doświadczenie

Dyplomowany nauczyciel Iyengara w stopniu Junior Intermediate II
Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy trafiłam na zajęcia jogi do Agaty Biernat w Koszalinie. To dzięki niej zaczęłam praktykować,  doświadczać, zgłębiać. Również Agata zachęciła mnie do nauczania i asystowania w zajęciach. Ukończyłam 3-letni kurs nauczycielski metody Iyengara u Konrada Kocota ze stopniem Introductory II. W 2012 roku praktykowałam w Instytucie Iyengara w Punie. Później uczestniczyłam w kursach u Kasi Pilorz, zdając kolejno egzaminy na stopnie Junior Intermediate I i II. Cały czas uczestniczę w licznych warsztach u wspaniałych nauczycieli. Nauczam również ashtanga vinyasa jogi. Ukończyłam kurs korekt u Balu Thevara w Arambolu w Indiach. Mam dyplom instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne. Prowadzę zajęcia na kursach instruktorskich w Efibie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które chcą nauczać jogi. Zrobiłam też kurs masażu tajskiego oraz kurs hipnozy regresyjnej. Pracuję z własnym ciałem i umysłem poprzez metodę Lowena.

Moje zajęcia

Na zajęciach staram się wskazać uczniom metody pomocne w doświadczaniu siebie, swojego ciała, emocji , myśli. Dzielę się z nimi swoim doświadczeniem, aby łatwiej im było  odkryć i wykorzystać swoje możliwości oraz  poznać ograniczenia, zwracając uwagę na indywidualność każdego z nich. Wspólnie pracujemy nad głębszym odczuwaniem ciała i poszerzaniem pola świadomości.

Poza jogą

Uwielbiam podróże, dobre książki i dobre smaki. Chodzenie boso po trawie, kąpiele w jeziorach i rzekach, regenerują mnie, cieszą i dodają energii. Kontakt z ludźmi, którzy inspirują, szczerze dzielą się sobą, to jedna z ważniejszych rzeczy w moim życiu. A kiedy nikt nie słyszy, to śpiewam.