Yoga Friends
Nauczyciele

Agnieszka Wojtkowiak

Dane kontaktowe

607253872


“Joga jest światłem, które raz zapalone nigdy nie gaśnie. Im lepsza jest twoja praktyka tym jaśniej ono świeci.”

B.K.S. Iyengar

Agnieszka Wojtkowiak

O mnie  

Jestem radosną i pełną energii  osobą. Cenię w życiu autentyczność i pasję, które sprawiają, że życie staje się ekscytujące. Interesuje mnie rozwój duchowy: wschodnie i nie tylko wschodnie filozofie, medytacja i szeroko pojęta praca nad sobą. Z wykształcenia jestem nauczycielką  (studia filologiczne i pedagogiczne).  Na co dzień pracuję także z dziećmi.

Joga w moim życiu

Moją inspiracją stała się książka BKS  Iyengar’a  „Światło jogi”.  Z  jej pomocą stawiałam pierwsze kroki w jodze w domowym zaciszu,  długo zanim podjęłam regularne zajęcia pod okiem nauczyciela. Praktyka  jogi pozwala mi wsłuchiwać się  w  siebie. Ucząc uważności na macie, uczy dystansu do rzeczywistości, wypełnia radością  i daje wewnętrzną siłę.

Kwalifikacje i doświadczenie

Dyplomowany  nauczyciel  jogi -  Intermediate Junior II  ( Certyfikat jogi metodą BKS Iyengara, Indie).

Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski prowadzony przez Konrada Kocota, zakończony egzaminem  Introductory II,  a następnie dwa roczne kursy przygotowujące do kolejnych egzaminów na stopnie Intermediate Junior I i Junior II. Regularnie uczestniczę w konwencjach oraz  warsztatach jogi  Iyengara prowadzonych przez  zaawansowanych nauczycieli  z Polski i zagranicy (m.in.  Lois Steinberg, Rita Keller, Corine  Biria, Abhijata Sridhar, Birjoo Metha, Manouso Manus, Ewa Wardzała, Natasza Moszkowicz, Konrad Kocot). Zajęcia jogi prowadzę od 2010 roku. Jestem członkiem SJIP .

Moje zajęcia

Joga jest filozofią praktyczną.  Na zajęciach przekazuję te aspekty pracy z ciałem i oddechem, które znalazły odzwierciedlenie w mojej własnej praktyce. Szanuję wszelkie fizyczne ograniczenia, lecz zachęcam do pokonywania słabości.  Wiem, że  wytrwałość w jodze przynosi poprawę jakości życia na każdej płaszczyźnie. Pomagam zaprzyjaźnić się z jogą.

Poza jogą

Cenię spokój i harmonię. Uwielbiam wolno płynący czas na łonie natury, papierowe książki, głębokie pogawędki i jazdę konną.