Yoga Friends
Aktualności

Warsztaty ruchowe Metodą Feldenkraisa 19-20.10.19

Zapraszamy na warsztaty ruchowe Metodą Feldenkraisa, które poprowadzi Paweł Wójtowicz, certyfikowany nauczyciel oraz członek Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa.

 

 Metoda zainspirowana jest ruchem naturalnym i sztukami walki, oparta na neurobiologii i nauce o procesach uczenia się. Poprzez łagodne ruchy z uwagą rozwija świadomość siebie i koordynację, zmienia nawyki ruchowe, wzmacnia sprawność, poprawia oddech i równowagę, pozwala poruszać się efektywniej i z mniejszym wysiłkiem. Rozluźnia mięśnie i przywraca ich sprężystość. Przekłada się to na spokój i opanowanie, większą skuteczność w działaniu oraz witalność i chęć do życia. Jest odpowiednią metodą dla każdego, kto chce się nieustannie uczyć i lepiej poruszać bez względu na wiek i aktualną kondycję fizyczną. Zajęcia prowadzone są bez naśladowania, porównywania się i oceniania. Każdy robi lekcje ruchowe z uwagą na siebie, na to co czuje i na to, jak znaleźć dla siebie najlepszy ruch w danej sytuacji.

Metoda została opracowana przez Moshe Feldenkraisa, doktora fizyki i judokę, która najpierw sobie, a potem innym pomagał po kontuzjach, wypadkach i traumach. Zajęcia są dla zwykłych osób, którzy chcą poruszać się lepiej (np. z mniejszym bólem) w codziennych sytuacjach, a także dla sportowców, aktorów, fizjoterapeutów i innych osób, które zawodowo bądź hobbystycznie pracują ciałem i z ciałem.

Warsztaty składają się z praktycznych lekcji poprzedzielanych przerwami i czasem na pytania. Wszystkie lekcje będzie potem można wykonywać samodzielnie w domu. Na warsztaty proszę przynieść wygodny strój. Praktykujemy bez obuwia.

Zajęcia poprowadzi Paweł Wójtowicz, certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Zajmuje się nią od 9 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 2013 roku prowadzi warsztaty w całej Polsce i zagranicą. Ponadto pracuje indywidualnie tą metodą z dziećmi z porażeniem mózgowym w Ukrainie i Kazachstanie.

 

Impresje o metodzie
„Szukajmy różnorodności w poruszaniu się. Często róbmy rzeczy dla nas nowe i po raz pierwszy w życiu. Tak samo, jak wtedy, gdy byliśmy dziećmi. Czujmy siebie ("ja to moje ciało, moje ciało to ja, a nie maszyna") i reagujmy, gdy sytuacja nie jest jeszcze poważna i sami możemy sobie pomóc. Gdy sytuacja już jest poważna, to tym bardziej szukajmy innego ruchu, każdego, który przyniesie nam ulgę.”

Opłata promocyjna do 12 września: 289 zł
Po tym terminie: 339 zł

19-20 października 2019

  1. 11:30 - 17:30 ; nd. 9:00 -15:00

YogaFriends, ul. Jarachowskiego 8, Poznań

Zapisy: Agnieszka Awiorko
Tel. 510 236 512
fzapisy@gmail.com

Więcej informacji: