Yoga Friends
Aktualności

Warsztat z Andrzejem Kozłowskim - ,,PRANA - życiodajna siła '' 23-24 listopada 19

Zapraszamy serdecznie na warsztat z Andrzejem Kozłowskim -dyplomowanym nauczycielem wg metody B.K.S. Iyengara w stopniu Intermediate Junior 3, prowadzącym szkołę jogi w Lęborku 
 
,, PRANA - życiodajna siła ''.
 
 

Andrzej Kozłowski

Warsztat z Andrzejem Kozłowskim - dyplomowanym nauczycielem wg metody B.K.S. Iyengara w stopniu Intermediate Junior III.
,,PRANA - życiodajna siła ''

23-24 listopada 19


Program warsztatu:


sobota
12:00 - 15:00 - I sesja asan
18:00 - 20:30 - II sesja asan


niedziela
9:00 - 14:00 III i IV sesja asan ( w trakcie krótka przerwa)

Koszt warsztatu :


CAŁOŚĆ:
230 zł (cena z rabatem 10%) - cały warsztat członkowie Yoga Friends z ważnym karnetem.
250 zł - cały warsztat pozostali uczestnicy


Pojedyńczy dzień sobota lub niedziela: 150 ZŁ


Zaliczka bezzwrotna 100 zł płatna w recepcji Yoga Friends lub na konto:
Nadieżda Wołoszyn – konto nr 66 1020 4027 0000 1702 0250 8968


Pozostała płatność należy uiścić w szkole wyłącznie gotówką.

Udział w warsztacie potwierdzony certyfikatem.

Zapisy :
1. w recepcji Yoga Friends
2. przez formularz https://form.jotformeu.com/71461947390361

Zapraszam do praktyki asan i pranajamy, która będzie ukierunkowana na manifestację oraz przepływ prany w naszym ciele w oparciu o koncepcję pięciu vayu .
W praktyce asan będziemy przyglądać się :
• Konstelacji miednicy i jej oddechowej kolorystyce (apanavayu)
• Konstelacji brzucha i jej oddechowej kolorystyce (samanavayu)
• Konstelacji klatki piersiowej i jej oddechowej kolorystyce (pranavayu)
• Konstelacji gardła oraz dolnych części twarzy i jej oddechowej kolorystyce (udanavayu)
• Wszystkim konstelacjom jednocześnie skąpanym w całkowitym, pełnym oddechu (vyanavayu)

Praktykuję jogę od 2002 roku, uczę od 2008 roku. Jestem szczęściarzem mając okazję spotykać w swoim życiu ludzi, którzy mnie nieustannie inspirują, od najbliższej rodziny, poprzez przyjaciół, aż po uczestników zajęć i nauczycieli. To, że praktykuję jogę i mogę dzielić się swoją pasją z innymi, jest dla mnie przejawem nieprzewidywalności naszego życia. Moje doświadczenia życiowe otworzyły mnie na akceptację wielowymiarowości i niejednoznaczności naszej tzw. rzeczywistości. Każdy uczestnik zajęć staje się dla mnie inspiracją do zgłębiania wiedzy i poszukiwania skutecznych narzędzi do budowania relacji i w sprzyjających warunkach dzielenia się sobą. Zapraszam na zajęcia !

„Kiedy praktykujemy sztukę z poziomu serca, zdajemy sobie sprawę, że nie ma wyboru. Nie ma większego znaczenia,czy prowadzimy autobus, czy przygotowujemy pizzę. Mówi się, że joga to umiejętność działania; może to być umiejętność bycia akrobatą, muzykiem, kierowcą rikszy lub mistrzem miecza. Ta umiejętność, to zdolność, która nie nie kładzie nacisku na osobę ją posiadającą, lecz ujawnia całkowity brak sprawcy. Intuicji towarzyszy pewien rodzaj pasji, by odstawić to co jest bezużyteczne. To jest tym, co pozwala nam oddawać się całym sercem sztuce, bez oczekiwań. Im więcej mamy powodów, dla których rozpoczęliśmy uprawianie sztuki, tym więcej pojawia się przyczyn do porzucenia jej. Bez pasji pojawia się ryzyko, że staniemy się kolekcjonerami technik, przeskakując od jednej ścieżki do drugiej, od jednego nauczyciela do drugiego. Co może być wytłumaczeniem „szaleństwa” praktykowania tego samego ćwiczenia przez lata, jak nie intuicja, że nie ma nic do zyskania, ani nic do stracen

Wszystkie działania człowieka, również jego myśli manifestują się dzięki pranie.
Prana jest źródłem pierwotnej energii, która jest odpowiedzialna za nasze funkcjonowanie. Z tego powodu , praca z praną ma kluczowe znaczenie w jodze. Nawet od początkującego praktykującego oczekuje się wchodzenia i wychodzenia z asan pracując z wdechem i wydechem. Tak jak nie sposób pominąć znaczenia pranajamy w jodze, tak nie sposób wpływu prany na rzecz pranajamy. Joga jest holistyczną nauką o człowieku i podkreśla znaczenie prany , która stanowi źródło wszystkiego co się w człowieku dzieje. Rozwijanie i eksploracja świadomości wymaga stałego utrzymywania wysokiego poziomu energii.
Prashant S.Iyengar

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest min. 6 miesięcy regularnej praktyki metodą B.K.S Iyengara.