Yoga Friends
Aktualności

KURS YOGI KLASYCZNEJ od 9.07 – 27.08 z Darkiem, wtorki 18:45-20:15

KURS YOGI KLASYCZNEJ od 9.07 – 27.08 z Darkiem,
wtorki 18:45-20:15

Cykl 6-u zajęć polecany wszystkim, zarówno początkującym jak i tym, którzy chcą poszerzyć swoje doświadczenie jogi. Każde zajęcia składają się z części praktycznej i teoretycznej.

Cena kursu:
regularna - 140 zł, studenci- 130 zł
ZERO zł - Kart Multisport Plus, Fitprofit lub OK. ale na wejścia z karty obowiązuje kaucja zwrotna 100 zł (zwrot kaucji następuje po odrobieniu wszystkich zajęć z kursu, w przeciwnym razie zostaje potrącona kwota za nieodrobione zajęcia)

Zapisy: w recepcji Yoga Friends lub przez formularz https://form.jotformeu.com/83025629899371
W przypadku nieobecności na kursie – możliwość odrobienia zajęć na kolejnym kursie lub uczestniczenie na zajęciach klasycznej yogi poziom „0/1” w poniedziałki o 16:45 lub środy 18:00 u prowadzącego kurs.
Nieobecność na jakiś zajęciach podczas wakacji można odrobić 28.08.2019
* W przypadku kart sportowych, zwrot kaucji po odrobieniu wszystkich zajęć z kursu, w przeciwnym razie
potrącenie kwoty za nieodbyte zajęcia

Uczestnicy kursu poznają:
09.07 - 1 zajęcia - wprowadzenie teoretyczne do kursu. Nauka podstawowego pełnego jogicznego oddechu- samavieta pranayama, który jest niezbędny w praktyce asan- postaw ciała. ASANY (postawy ciała) część 1 pavanmuktasana- techniki rozgrzewające i przygotowujące stawy oraz stymulujące układ trawienno wydalniczy
16.07- 2 zajęcia - ASANY część 2 - statyczna i dynamiczna forma praktyki w Surya Namaskar- powitaniu Słońca. Oddziaływanie asan na strukturę mięśnio-szkieletową, organy wewnętrzne i system gruczołów dokrewnych (hormonalnych)
30.07 - 3 zajęcia - ASANY - statyczna i dynamiczna forma praktyki – kontynuacja.
PRANAYAMY- podstawowe techniki kontroli oddechu i przepływu prany- siły życiowej i mentalnej.
06.08 - 4 zajęcia - ASANY - statyczna i dynamiczna forma praktyki – kontynuacja.
MUDRY i BANDHY- getsy, postawy i „zamki” dla przepływu i ukierunkowania energii prany. Ośrodki psychiczne, podstawy o czakranch.
20.08 - 5 zajęcia - DHARANA- techniki koncentracji umysłu. Podstawowe technik oczyszczania organizm- SHATKARMA. YOGA NIDRA- joga świadomego śnienia/stan psychicznego snu. Jest to praktyka głębokiego świadomego relaxu. Znaczenie i rola Sankalpy- intencji w praktyce yoga nidra.
27.08 - 6 zajęcia - kompletna lekcja klasycznej yogi, na której łączy się powyższe techniki: asana + pranayama + yoga nidra lub techniki koncentracji dharana.

Prowadzący: Darek Zelis w ciągu 15-u lat praktyki i 9-u nauczania, zdobył doświadczenie i kwalifikacje w klasycznej Yodze i Tantrze wg Satyanandy, jodze wg Iyengara oraz Kundalini Yodze. Posiada stopień Reiki II.
Przekaz wielotysięcznej tradycji jogi dla zachodniego świata zapoczątkowali w XX w. Swami Sivananda i Swami Satyananda. Efektem i dorobkiem ich pracy jest utworzenie jedynego w tej chwili na świecie Uniwersytetu Yogi „BIHAR SCOOL of YOGA” w Indiach oraz wydanie ponad 200 książek o tematyce jogi wraz z komentarzami do starych tekstów źródłowych jak: Hatha Yoga Pradipika, Jogasutry Patańjalego czy Gerandha Samhita. Według jogi i psychologii człowiek funkcjonuje na trzech poziomach: ciała fizycznego, umysłu i świadomości. Aby rozwinął swój pełen potencjał, klasyczna joga oferuje szereg praktyk hatha jogi dla kontroli ciała oraz radża jogi dla kontroli umysłu. Praktyka i lekcje są tak ułożone, aby oddziaływały na wszystkich trzech poziomach istnienia jednocześnie.